Єгоза проти підкопу

Колючая проволока Егоза – защита от подкопа забора Для огородження території об'єктів зазвичай використовуються паркани різного типу - паркани з сітки рабиця, металеві паркани з зварної сітки, огорожі з профільованого листа, бетонні паркани і загороди інших типів. Будучи надійною перешкодою від небажаних суб'єктів, якісний паркан ефективно виконує свою функцію, але, як і будь-яка інша захисна конструкції, паркан не позбавлений слабких місць. Способу подолати будь-яку огорожу всього три - зруйнувати його, перелізти зверху або, виконавши підкоп, подолати паркан знизу. Зазвичай при огородженні території беруть до уваги перші два способи подолання паркану як перешкоди і успішно з ними борються - руйнуванню паркану перешкоджає його конструкція і використовувані матеріали, а для запобігання подолання його зверху використовуються різні засоби - від шипів і звичайного колючого дроту до спіральних загороджень. Питання ж підкопу під паркан найчастіше залишається відкритим.

Єгоза як антипідкопний засіб для парканів

При монтажі паркан може встановлюватися на міцний стрічковий фундамент, що виключає можливість підкопу. Але таке рішення, по-перше, не завжди доцільне з економічних міркувань - стрічковий фундамент дорого коштує, а по-друге, для протяжних огороджень, що встановлюються на нерівній місцевості, не завжди можливо виконати такий тип фундаменту для паркану. Зазвичай для монтажу паркану використовуються стовпи, бетоновані поодинці, при цьому в проміжках між стовпами паркан абсолютно не захищений від підкопу. Останнім часом для вирішення цієї проблеми з успіхом стали застосовуватися спіральні загородження з колючого дроту Єгоза, до цього використовувалися тільки для монтажу поверх парканів та огорож. Спіральний бар'єр з колючого дроту Єгоза, заглиблений в грунт по периметру паркану, запобігає можливості здійснення підкопу під паркан, а також захищає периметр об'єкта від проникнення на його територію у разі ерозії грунту під парканом з будь-яких природних причин. Враховуючи особливості експлуатації Єгози, поглибленої в грунт, для цих цілей підходить тільки високоякісний колючий дріт Єгоза вітчизняного виробництва, наприклад, ТОВ ВГ Кайман, дешеві ж аналоги виходять з ладу дуже швидко.

Піранья з АКС Єгоза - готове рішення від підкопу

Як було зазначено вище, для захисту паркану від можливого його подолання шляхом підкопу може використовуватися спіраль з колючого дроту Єгоза, поглиблена в грунт по периметру паркану будь-якого типу. Але для надійного захисту території можна використовувати і інше, більш ефективне рішення – сітка для огорожі Піранья з колючого дроту Єгоза. У цьому випадку полотно колюче-ріжучої сітки Піранья, виготовленої з колючого дроту Єгоза, при монтажі заглиблюється в грунт на певну глибину, перешкоджаючи зловмисникам здійснити підкоп під огорожею і проникнути на огороджену парканом територію. Використання суцільного полотна колючої огорожі з сітки Піранья дозволяє одночасно виключити всі способи подолання паркану - руйнування, перелаз і підкоп.