Єгоза-Супер – безпека аеропорту

Єгоза-Супер – безпека аеропорту

Аеропорт є відповідальним об'єктом, безпека якого повинна бути забезпечена на найвищому рівні. Захоплення літака терористами може здійснюватися з різними цілями – отримання викупу, перетин кордону держави, або вчинення великого теракту. Наочним прикладом, до чого може привести халатність у забезпеченні безпеки аеропорту, можуть послужити події 11 вересня, коли від дій терористів постраждало кілька тисяч мирних громадян. На щастя, запобіжні заходи, що застосовуються службами безпеки аеропортів, зводять до мінімуму ймовірність проникнення на борт літака зловмисників під виглядом пасажирів. Для цього використовується сучасна техніка, безпеку в будівлі аеровокзалу забезпечують добре навчені фахівці. Але з безпекою безпосередньо на льотному полі все йде не так вже добре.

Основною проблемою охорони території льотного поля аеропорту є велика протяжність периметра об'єктів. Дуже важко підтримувати необхідний рівень безпеки по всьому периметру льотного поля, своєчасно виявляти і затримувати порушників. Навіть при виявленні зловмисників службі безпеки аеропорту необхідний якийсь час для прибуття на місце події. Саме цей час і є основним чинником, що визначає надійність охорони периметра аеропорту і має бути достатнім для реагування охорони аеропорту.

Способів захистити територію аеропорту від проникнення небажаних суб'єктів існує декілька, різних за ефективності і вартості. Найпростіший і дешевий спосіб – паркан з колючого дроту, натягнутого в кілька рядів між стовпами. Такий паркан захищає льотне поле від тварин і ледачих порушників – перекусити колючий дріт звичайними кусачками не складає труднощів і займає кілька секунд. Можна обгородити льотне поле аеропорту цегляним або бетонним парканом, поверх якого буде встановлений колючий дріт, але в цьому випадку вартість зведення багатокілометрового паркану буде дуже висока, а ефективність охорони периметра аеропорту буде лише незначно вища, ніж при огородженні парканом з колючого дроту. Звичайний колючий дріт, встановлений на паркан, долається накиданням настилу або перекусом за кілька хвилин, не уявляючи особливої проблеми для порушників. Поверх паркану замість звичайного колючого дроту можна встановити спіральний бар'єр безпеки СББ Єгоза – це був найбільш ефективний варіант захисту периметра аеропорту до останнього часу. Спіральний бар'єр безпеки СББ Єгоза неможливо подолати накиданням настилу, армована колюча стрічка Єгоза набагато міцніше звичайного колючого дроту і його складніше перекусити. СББ Єгоза затримає непідготовлених порушників, але якщо зловмисники заздалегідь підготувалися, то зможуть швидко перекусити спіральний бар'єр СББ Єгоза за допомогою спеціального інструменту.

Колючий дріт нового покоління – АКС Єгоза-Супер дозволяє багато в чому вирішити проблему охорони периметра аеропорту. На відміну від стандартного колючого дроту АКС Єгоза, він має значно більший діаметр і високу міцність, перевершуючи стандартну АКС Єгоза в десятки разів. Перекусити АКЛ Єгоза-Супер складно навіть за наявності спеціального інструменту, завдяки чому загородження Єгоза-Супер затримує порушників на тривалий час, достатній для реагування служби безпеки аеропорту. Ще однією корисною властивістю АКС Єгоза-Супер є можливість виготовлення з неї спіральних загород великого діаметру, завдяки чому їх можна встановлювати прямо по землі, без дорогого паркану. АКС Єгоза-Супер зазвичай монтується в один або кілька рядів по землі або з використанням допоміжних металоконструкцій. Відсутність паркану дозволяє значно здешевити будівельні роботи та забезпечує хороший огляд за прилеглою до аеропорту територією.