Комплексна система охорони складів вибухових речовин

Комплексна система охорони

Одним з напрямків діяльності ТОВ «ПГ «Кайман»є розробка і виробництво інженерних загороджень різних типів і видів, а також проектування та встановлення загороджень колюче-ріжучого типу спільно з технічними засобами виявлення і захисту територій і об'єктів. Проектування систем безпеки об'єктів з високими вимогами до їх охорони – досить складне і відповідальне завдання. Важливо врахувати і не пропустити жодного чинника, прямо або побічно впливає на встановлювані охоронні компоненти комплексу. Це і рельєф місцевості, і природні умови регіону (наприклад, часті тумани або висока вологість), і наявність агресивних середовищ, запиленості (наприклад, поблизу зон гасіння шлакових відвалів металургійних підприємств), і проходження високовольтних ліній електропередач, і багато інших чинників як природного, так і техногенного характеру.

За допомогою загороджень, вироблених нашою компанією, і грамотно підібраних до них систем периметральної сигналізації та відеоспостереження, можна створити рубежі охорони будь-якої складності і конфігурації, а також швидко розгортаються комплекси.

Розглянемо рішення щодо захисту периметра на прикладі динамітних складів. Спочатку були демонтовані морально і технічно застарілі загородження з колючого дроту і були встановлені дві лінії інженерних захисних споруд сучасного типу. Як загородження першої використовували плоске колюче-ріжуче загородження «Піранья» з осередком 150 мм. Для другої лінії були встановлені залізобетонні стійки через чотири метри, які були опорами для трьох спіралей з армованої колючої стрічки діаметром 950 мм, встановлених одна на іншу. Всі три лінії спіралей були закріплені між собою по всій довжині. Використання в першому і другому ряді загородження колюче-ріжучого «Єгоза-Кайман» 950/9 з дротовим сердечником 2,8 мм з високовуглецевої сталі зробило максимально міцним і жорстким загородження по всій довжині. Для верхнього ряду була використана спіраль «Єгоза-Кайман» 950/7 і сердечником з тієї ж дроту.

Після того, як роботи по монтажу загородження були виконані, ми приступили до установки технічних засобів охорони периметра по другому внутрішньому рубежу. Виходячи з нерівностей місцевості, великої кількості перепадів по висоті і поворотів, ми запропонували використовувати вібраційний сповіщувач охорони периметра «Кайман». Як чутливий елемент використовувався сенсорний кабель, прокладений по середньому ряду спіралі. Так як конструкція була зроблена дуже жорсткою і спіралі міцно стягнуті між собою (запорука високої стійкості до помилкових спрацьовувань), то механічний вплив на будь-який радий спіралей передавалося на сенсорний кабель і видавалося тривожне повідомлення.

Система відеоспостереження – наступний етап, необхідний для верифікації подій, зафіксованих системою «Кайман». Були встановлені через 30-40 метрів високочутливі камери Profvision з мінімальною освітленістю 0.001 Люкс, ІК-підсвічуванням до 50 метрів і варіофокальним об'єктивом. Встановлені джерела безперебійного живлення дозволяли системі протягом тривалого часу залишатися в працездатному стані.

При необхідності можна розширити систему охорони периметра «Кайман», оснастивши першу лінію загороджень вібраційними і сейсмічними датчиками, які зафіксують спробу пролазу і підкопу в першому ряду огороджень. А інтеграція з системою відеоспостереження спростить роботу оператора і знизить вплив людського фактора. Інженерні системи захисту в сукупності з сигналізацією та відеоспостереженням складуть максимальний захист об'єкта.