Діаметр спірального загородження

Діаметр спірального загородження з колючого дроту

Діаметр спірального загородження з колючого дроту – здавалося б, все просто? Виявляється, зовсім не просто. У багатьох клієнтів виникають питання типу – «ми замовляли спіральний бар'єр безпеки «Єгоза-Кайман-600/5», але вимірявши його висоту на паркані, виявили, що вона становить приблизно 500 мм. А повинно бути 600 мм. Нас обдурили?» Ні, це просто закони фізики.

Правильно виміряти або розрахувати діаметр спірального загородження з колючого дроту досить складно. Для початку потрібно усвідомити, що існують кілька діаметрів одного й того ж спірального загородження, і всі вони відрізняються в залежності від конструкції спірального бар'єру, особливостей його монтажу та коректністю проведених вимірювань.

Для наочності розглянемо діаметри спірального загородження з колючого дроту на всіх етапах його існування – від виготовлення до експлуатації на об'єкті, а також особливості конструкції спірального бар'єру безпеки з сучасного колючого дроту, що впливають на точність вимірювання його діаметра. Для наочності текст проілюстрований фотографіями спірального загородження на різних стадіях та кресленнями вимірювання діаметра спіралі.

Розрахунковий діаметр спірального загородження

Пропонуємо таблицю з розрахунковими діаметрами спірального бар'єру безпеки, встановленого з розтягуванням на рекомендовану довжину.

Розрахунковий діаметр спірального загородження
Діаметр бухти, мм
400 350-360
450 400-410
500 440-450
600 530-540
700 620-630
800 700-720
900 780-810
950 820-850
1100 960-990
1250 1090-1130
1350 1180-1220
1500 1300-1350
1700 1470-1530
2000 1730-1800
2400 2080-2150

Діаметр спірального загородження при його виробництві

Виготовлення спірального загородження

Технологія виготовлення спіральних загороджень передбачає намотування колючого дроту на барабан певного діаметру та скріплення сусідніх витків загородження спеціальними скобами. Діаметр барабана підбирається таким чином, щоб утворювати витки заданого діаметра з урахуванням діаметра самого колючого дроту. Це і є той діаметр спірального загородження, який вказується в прайс-листі та іншої документації. І це єдиний діаметр спірального загородження з колючого дроту, який можна контролювати.

Діаметр спірального загородження в транспортному положенні

Бухта спірального бар'єру безпеки

Після зняття з барабана спіральне загородження стискається в більш компактні бухти для зручності транспортування та зберігання, в яких витки спірального загородження злегка зміщуються один щодо одного і трохи деформуються. Виміряти діаметр спірального загородження з колючого дроту на складі можна, але вже з похибкою в 20-30 мм для невеликих діаметрів. Загородження діаметром 1000 мм і більше в транспортному положенні можуть мати форму еліпса, що ще більше ускладнює процес вимірювання їх діаметра.

Діаметр спірального загородження, встановленого на об'єкті

Спіральний бар'єр, встановлений на паркані

При монтажі спірального загородження воно розтягується на певну довжину, при цьому його діаметр зменшується пропорційно розтягуванню. З цієї причини ми завжди вказуємо рекомендовану та максимальну довжину розтягування для кожного типу спірального загородження з колючого дроту. Максимальна ефективність спірального загородження буде при мінімальному розтягуванні, вказаною в прайс-листі та характеристиках загородження, прийнятна – якщо не перевищувати максимально допустиму величину розтягування.

При правильному монтажі та розтягуванні до рекомендованої величини, діаметр спірального загородження зменшується на 10-12% відносно діаметра спірального загородження з колючого дроту, що виготовляється на виробництві. Відповідно діаметр загородження «Єгоза-Кайман-600/5» після його професійного монтажу повинен складати 530-540 мм. Але клієнти виміряли своє загородження і отримали приблизно 500 мм. У чому ж справа?

Діаметр спірального загородження і особливості його вимірювання на об'єкті

Різні вимірювані діаметри спірального загородження

Діаметр загородження став ще менше? Все дуже просто, хоча і не всім зрозуміло на перший погляд. А справа тут в технології виробництва спіральних загороджень з колючого дроту, частина якої описувалася на початку статті – колючий дріт намотується на барабан і сусідні витки спіралі скріплюються скобами в шаховому порядку, утворюючи ромбовидні осередки. Для скріплення витків спірального загородження обов'язково використовується непарна кількість скоб, щоб можна було скріпити все витки спіралі.

При монтажі спіральне загородження розтягується, приймаючи, як прийнято говорити, форму циліндра. Але в дійсності це не циліндр, трьох-п'яти-семи-більш-гранник (в залежності від кількості скоб на парі витків спіралі), у якого навпаки встановленої скоби знаходиться не інша скоба або колючий дріт, а середина осередку з колючого дроту, іншими словами – повітря. Той момент, що спіральне загородження з колючого дроту має перетин не кола, а багатогранника, заважає вимірюванню його діаметра, оскільки зазвичай вимірюється не реальний діаметр спірального загородження, а розмір багатогранника, вписаного в цей діаметр – цей розмір буде ще менше, ніж розрахунковий діаметр загородження. Та й вимір діаметра спіралі від скоби до повітря на протилежному боці спіралі не збільшує точність вимірювання.

Як же виміряти діаметр спірального загородження?

Як виміряти діаметр спіралі

Є складний спосіб дізнатися точний діаметр загородження в вихідному і змонтованому положеннях. Для цього потрібно відрізати і зняти пару витків спірального загородження, покласти його на рівну поверхню, і, надавши форму ідеального кола, виміряти діаметр загородження. Діаметр встановленого на об'єкті загородження з колючого дроту також можна виміряти, якщо сильно постаратися. Для цього необхідно обгорнути спіраль щільним гнучким матеріалом типу гнучкого пластику або товстого картону, щоб він утворив кільце, що прилягає до спірального загородження зовні. При цьому кільце повинне мати форму кола, а не багатогранника, і мати ширину не менше, ніж відстань між місцями скріплення витків спіралі, щоб кільце спиралося на них. І внутрішній діаметр цього кільця й буде діаметром встановленого спірального загородження з колючого дроту.

Якщо ж ви не любитель долати непотрібні труднощі, є дуже простий спосіб дізнатися діаметр спірального загородження – можна просто подивитися в супровідну документацію або почитати інформацію, зазначену на нашому сайті по конкретному виду продукції. А також прийняти той факт, що при монтажі діаметр спірального з колючого дроту загородження в будь-якому випадку зменшиться.

❓ Як змінюється діаметр спірального загородження при монтажі?

✅ Діаметр загородження на паркані зменшується щодо діаметра бухти на 10-12%.

❓ Чи можна точно виміряти діаметр спірального загородження?

✅ Ні, завжди буде присутня похибка.